PARTI PORSLIN, Rosenthal "Balmoral" samt "Maria".

35906. PARTI PORSLIN, Rosenthal "Balmoral" samt "Maria".

"Balmoral":
Kaffekanna.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
Kopp med fat.

"Maria":
Uppläggningsskål, dia 23 cm.
2 flata tallrikar, dia 24.
3 djupa tallrikar, dia 24.
uppläggningsfat, längd 28.
4 assietter, dia 19,5.

Bruksslitage.
Lagad pip på kaffekanna. Nagg på gräddkanna.

Gör en kostnadsfri värdering!

"Balmoral":
Kaffekanna.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
Kopp med fat.

"Maria":
Uppläggningsskål, dia 23 cm.
2 flata tallrikar, dia 24.
3 djupa tallrikar, dia 24.
uppläggningsfat, längd 28.
4 assietter, dia 19,5.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 546