SKÖLD, trä och skinn, Afrika, 1950-tal.

359067. SKÖLD, trä och skinn, Afrika, 1950-tal.

Sköld, möjligen från Tanganyika nuvarande Tanzania
Höjd 80, bredd 52 cm.

Skölden vågig samt färgsprickor, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 80, bredd 52 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 339