AXEL "DÖDERHULTARN" PETERSON. Skulptur, "Äktenskapet".

3584969. AXEL "DÖDERHULTARN" PETERSON. Skulptur, "Äktenskapet".

Skuret och delvis betsat trä. Monterade på bottenplatta. Stämpelsignerad Axel Peterson "Döderhultarn" Oskarshamn. Längd 38,5 cm, höjd 27 cm.

Ytsmuts och ställvisa märken. Mindre skador och sprickor i bottenplatta.

Axel "Döderhultarn" Peterson (1868–1925)

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Banehagsgatan 20
414 51 Göteborg
Sverige

Placering
Andra våningen
Antal besök: 551