OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. relief, stengods, signerad Eirlys, daterad 1956.

3582683. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. relief, stengods, signerad Eirlys, daterad 1956.

Kvinna.

Elevarbete av Eirlys 1950-tal.

Enligt information av säljaren:
Eirlys från England utbildade sig tillsammans med sin vän Christina Præstgaard på konstfack i Stockholm under 50-talet.
Chistina gav detta verk skapat av Eirlys till säljaren.

Höjd 27 cm
Bredd 26 cm.

bruksslitge, förekommer nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kvinna.

Höjd 27 cm
Bredd 26 cm.

bruksslitge, förekommer nagg.

Antal besök: 304