3581999. skänk, teak, Danmark, 1970-tal.
skänk, teak, Danmark, 1970-tal,
rektangulär kropp med en låsbar dubbeldörr till vänster, fyra lådor i mitten och en låsbar dörr till höger, tre nycklar tillgängliga,
Mått ca.: h. 83,5 cm, B 209 cm, djup 41,5 cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, repor, gnidning och stötar på platser, vattenkransar och missfärgning, ett lås stängs inte.