LUKTDOSA, silver, allmoge, 1700/1800-tal.

358132. LUKTDOSA, silver, allmoge, 1700/1800-tal.

Höjd 6 cm. Krönt med 2 fåglar. Förgylld insida samt detaljer.

Åldersrelaterat slitage. Ägarmonogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 655