357978. KARAFFER, VAS, SKÅL OCH BRINGARE, glas, 5 delar, bland annat Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Vas, Orrefors, höjd 18 cm
Bringare, höjd 24 cm
Karaff, bruna inslag, höjd 25 cm
Karaff, Holmegaard, höjd 17 cm
Skål, Orrefors, diameter 19 cm.
Lätt bruksslitage.