KARAFFER, VAS, SKÅL OCH BRINGARE, glas, 5 delar, bland annat Orrefors, 1900-talets andra hälft.

357978. KARAFFER, VAS, SKÅL OCH BRINGARE, glas, 5 delar, bland annat Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Vas, Orrefors, höjd 18 cm
Bringare, höjd 24 cm
Karaff, bruna inslag, höjd 25 cm
Karaff, Holmegaard, höjd 17 cm
Skål, Orrefors, diameter 19 cm.

Lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Orrefors, höjd 18 cm
Bringare, höjd 24 cm

Lätt bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 920