ETT PAR HÖLJDA SILVERSALTER & SKEDAR, & SILVERSALT.
3577140. ETT PAR HÖLJDA SILVERSALTER & SKEDAR, & SILVERSALT.
Ett par, silver, tvåhanterade salter (ett med glasfoder), märkta för Birmingham 1898 och 1899, med två senare skedar och i monterad etui. Även med ett separat silversalt med hovfötter och skalformade ben (Chester 1912).
Fodral set, fodralet är lite trasigt, ett foder saknas, annars i rimligt skick.
Enkelt salt, inget foder, små bucklor på platser, slitage inuti.