SERVISDELAR, 8 delar, "Irene", Rosemarie Benedikt för Rörstrand, 1900-talets andra del.

357691. SERVISDELAR, 8 delar, "Irene", Rosemarie Benedikt för Rörstrand, 1900-talets andra del.

6 djupa tallrikar, diameter 17 cm.
1 karotten med handtag, diameter 17 cm.
1 uppläggningsfat, längd 24,5, bredd 19 cm.

Bruksslitage. Mindre spricka vid handtaget på karotten, ej genomgående.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 664