357611. ÖLGEMÄLDE, INFORMELL. Informell komposition 1964, signerad.
Olja på starkt papper eller duk på masonit, signerad och daterad i nedre mitten, originalinramning. Mått ca. Ram 59 x 47 cm, målning 47 x 34 cm.
tecken på ålder, ramar att komplettera.