357456. MODELLBIL, Volvo PV 544, skala 1:18, Revell, 1900-talets andra hälft.
Originalmodellen tillverkades av Volvo mellan åren 1958-1965. Modellbeteckningen 544 står för "5 sittplatser, 4 hjul och 4 cylindrar. Längd 23 cm.
Obetydligt bruksslitage i originalkartong.