SKOLKARTOR, 4 st, 1900-tal.

357284. SKOLKARTOR, 4 st, 1900-tal.

Småland & Öland, 1927, ca 145 x 157 cm.
Växjö, 1914, ca 174 x 150 cm.
Jordartskarta södra och mellersta Sverige, 1947-48, ca 166 x 145 cm.
Karta bibliska platser, Tyskland, ca 144 x 230 cm.

Slitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Växjö, 1914, ca 174 x 150 cm.

Slitage, skador.

Antal besök: 710