Småland & Öland, 1927, ca 145 x 157 cm.
Växjö, 1914, ca 174 x 150 cm.
Jordartskarta södra och mellersta Sverige, 1947-48, ca 166 x 145 cm.
Karta bibliska platser, Tyskland, ca 144 x 230 cm.
Slitage, skador.
Växjö, 1914, ca 174 x 150 cm.
Slitage, skador.