GOLVLAMPA, Hans Bergström, Ateljé Lyktan, Åhus, 1940-tal.

357218. GOLVLAMPA, Hans Bergström, Ateljé Lyktan, Åhus, 1940-tal.

Gulmetall samt teak. Reglerbar skärm. För en ljuspunkt. Märkt i stommen. Högsta höjd omkring 135 cm.

Teakstomme samt lampfot med repor, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 438