357139. SIDEBOARD, teak, Ulferts, Tibro, 1950/60-tal.
Sideboard med tre lådor besatt med två handtag vardera
Underdelen med skåp med bakomliggande hyllplan
Längd 184, bredd 43, höjd 84 cm.
Vänster låda med trasig botten, repor, slagmärken samt skivan med fläckar och fanérsprickor, höger dörr tar i stommen vid öppning.
Nyckel/nycklar finns.