ASSIETTER OCH FAT, 13 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

357136. ASSIETTER OCH FAT, 13 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

5 assietter, diameter 14,5 cm.
Assiett, helblond, diameter ca 14,5 cm.
4 askfat, helblond, diameter ca 7,5 cm.
Serveringsfat, längd ca 21 cm.
2 uppläggningsfat, längd 37 cm.

Bruksslitage, båda uppläggningsfaten med lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 878