16 st Mattallrikar ca 23,5 cm, diameter
16 st Mattallrikar ca 21,5 cm, diameter
19 st Djupa tallrikar ca 23,5 cm, diameter
7 st Djupa tallrikar ca 21,5 cm, diameter
3 st Uppläggningsfat ca 32-36 cm
6st assietter ca 18,5 cm, diameter
7st assietter ca 15,5 cm, diameter.
1 Såsskål ca 20,5 cm.
Bruksslitage, enstaka nagg, smuts, krackeleringar.
1 Såsskål ca 20,5 cm.