AVALOKITESVARA, förgylld brons, antagligen 1900-tal, Tibet eller Kina.

356112. AVALOKITESVARA, förgylld brons, antagligen 1900-tal, Tibet eller Kina.

Avalokitesvara sittande i lotusställning på dubbel lotustron, botten av koppar med vajra, rester av bemålning
Höjd ca 16,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 16,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 284