ARMBAND 18k guld med pärlor, sten/glas samt emaljarbete, otydlig stämpel, Stockholm 1886.

356087. ARMBAND 18k guld med pärlor, sten/glas samt emaljarbete, otydlig stämpel, Stockholm 1886.

Otydliga stämplar, möjligen ??H, ask medföljer och den är från C G Hallberg.
Bredd ca 4 - 19 mm.
Inre omkrets ca 17 cm.
Vikt 16,8 gram.

Bruksslitage. Fylld. Slitage på insida, har öppnad sig in till fyllnad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd ca 4 - 19 mm.
Inre omkrets ca 17 cm.
Vikt 16,8 gram.

Antal besök: 940