CHOKLADKANNA, mässing, Nils Petter Lindeberg, Sundswall Metall Fabrik samt SKÅL, mässing, Skultuna Bruk. 1800 talets andra halva.

356057. CHOKLADKANNA, mässing, Nils Petter Lindeberg, Sundswall Metall Fabrik samt SKÅL, mässing, Skultuna Bruk. 1800 talets andra halva.

Märkt 1/2 K. Höjd 22,5 cm. Skål, märkt SB.

Slitage. Bucklor. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Bucklor. Repor.

Antal besök: 1 384