CIGARRFODRAL, silver, Hugo Grün & Co, Finland, 1939 samt CIGARRSTÄLL, vitmetall, sekelskiftet 18/1900-tal.

356036. CIGARRFODRAL, silver, Hugo Grün & Co, Finland, 1939 samt CIGARRSTÄLL, vitmetall, sekelskiftet 18/1900-tal.

Cigarrfodral, längd 155 mm, diameter 22 mm, vikt 54. Cigarrställ, i form av en hare, plasts för åtta cigarrer, längd 130, bredd 97,höjd 128 mm.

Bruksslitage. Ett öra på haren är lagad/lödd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 631