SKRIVBORD, med jalusi, ek, 1920/30-talet.

3556376. SKRIVBORD, med jalusi, ek, 1920/30-talet.

Skrivschatull, två hurtsar med lådor, jalusi med inredning såsom brevfack, pennfack samt låda. Omärkt.
Bredd 136 cm, djup 80 cm, totalhöjd 100 cm, skrivskivans höjd 76 cm.

Bruksslitage, delar saknas såsom lister i underdel bak samt framtill under hurtsar, lådinsats lös i konstruktion.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 741