ANTIKA RINGAR, FYRA ST, 18k guld.

3550208. ANTIKA RINGAR, FYRA ST, 18k guld.

En ring med röd sten, BE Göteborg 1886.
En ring med blå sten och fröpärlor, Gustav Dahlgren & Co, Malmö 1906.
En ring med emalj och fröpärlor, Malmö 1800-tal.
En ring med fröpärlor och små diamanter, Gustav Dahlgren, Malmö 1914.
Tre äldre etuier medföljer.
Totalvikt ca 6,5 gram
Storlek 14,75-17 mm.

Föremålen säljs till förmån för Medicinsk forskning, Hundstallet i Staffanstorp och Operation Smile.

Åldersrelaterat slitage.

Tema

Med passion för smycken - Ulla Nilssons samlingar

Gör en kostnadsfri värdering!

Tre äldre etuier medföljer.
Totalvikt ca 6,5 gram
Storlek 14,75-17 mm.

Åldersrelaterat slitage.

Tema

Antal besök: 1 539