SKÅL, porslin, Art Deco, Ilse Claeson, Rörstrand. 1930-tal.

354392. SKÅL, porslin, Art Deco, Ilse Claeson, Rörstrand. 1930-tal.

Svängd kant, handmålad dekor i form av plommon.
Diameter 28,5 cm.

Bruksslitage, krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 28,5 cm.

Bruksslitage, krackelyr.

Antal besök: 1 999