Tallrik, diameter 23 cm.
8 assietter, diameter 19 cm.
3 kaffekoppar utan fat, diameter ca 7,5, höjd 6 cm.
Smörkanna, höjd ca 4,5 cm.
Ugnsform, längd 26,5 cm.
Bruksslitage, repor, mindre fläckar. Tallrik samt ugnsform med spricka. Mindre nagg.
Tallrik, diameter 23 cm.
8 assietter, diameter 19 cm.
Smörkanna, höjd ca 4,5 cm.
Ugnsform, längd 26,5 cm.