353713. CHIFFONJÉ, furu, 18/1900-tal.
Med pärlbård, mässingsbeslag, lådor med knoppar i ben.
Medföljer lösa delar av dekor samt lös låskolv för nedre låda.
Längd: 110, Bredd: 45, Höjd: 131 cm.
Bruksslitage med lösa delar av dekor.
Skrivklaff lös. Saknar invändig lucka.