353653. SPEGELBYRÅ, valnöt, nyrenässans 1800/1900-tal.
Valnötsfaner. Byrå med 4 lådor, vinkelbar spegel med två mindre lådor. Längd 110, bredd 53, höjd 233 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Torrsprickor. Senare beslag.
Nycklar saknas.