RING, 18K gulguld, med akvamarin, Vikt 2,9 gram.

353568. RING, 18K gulguld, med akvamarin, Vikt 2,9 gram.

Ring med filigrandekor besatt med smaragdslipad akvamarin
Ringstorlek 17/53
Stämplad 18K, svensk kattfot, D8 (1930), GD & Co
Akvamarin ca 8x5 mm
Vikt 2,9 gram.

Bruksskick
Sten med orenheter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ringstorlek 17/53
Akvamarin ca 8x5 mm
Vikt 2,9 gram.

Bruksskick
Sten med orenheter.

Antal besök: 1 487