FOTOGENLAMPA, Majolika, 1800-talets slut. Höjd 120 cm.

35320. FOTOGENLAMPA, Majolika, 1800-talets slut. Höjd 120 cm.

Bronserad metall. Kåpa i majolika med dekor av blommor. Höj- och sänkbar.

Senare glaskupa. Mindre nagg. Prismor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 711