353131. KRYDDSTÄLL med speceriburkar, Rörstrand + KAFFEKVARN, H.T., väggmonterad.
Kryddställ, trä, bredd 54 cm, höjd 40 cm.
13 st speceriburkar (7 + 6).
Kaffekvarn komplett, höjd 35 cm.
Speceriburkarna: förekomst av nagg, krackeleringar och missfärgning.
Kaffekvarnen slitage.