BESTICKSUPPSÄTTNING, 92 dlr, silver, stämplar.

3531000. BESTICKSUPPSÄTTNING, 92 dlr, silver, stämplar.

Bestående av:
12 skedar längd ca 19,5 cm
12 gafflar längd ca 19,5 cm
12 knivar längd ca 22,5 cm
12 skedar längd ca 18,5 cm
12 gafflar längd ca 18,5 cm
12 knivar längd ca 20 cm
12 gafflar längd ca 14 cm
6 smörknivar längd ca 17 cm
1 osthyvel längd ca 23 cm
1 serveringssked längd ca 21 cm

Totalvikt exklusive knivar och osthyvel med stålblad ca 2960 gram.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av:
12 skedar längd ca 19,5 cm
12 gafflar längd ca 19,5 cm
12 knivar längd ca 22,5 cm
12 skedar längd ca 18,5 cm
12 gafflar längd ca 18,5 cm
12 knivar längd ca 20 cm
12 gafflar längd ca 14 cm
6 smörknivar längd ca 17 cm
1 osthyvel längd ca 23 cm

Antal besök: 267