LJUSSTAKAR, 2 ST, GEORGE II, MÄSSING, CA 1740-50.

3530463. LJUSSTAKAR, 2 ST, GEORGE II, MÄSSING, CA 1740-50.

båda har upphöjda flänsar ovanför knäppta stjälkar upphöjda på kronbladsbotten, den största 20 cm hög.

allmänna märken och slitage i proportion till ålder, liten spricka på en fläns, liten spricka i ljusstakens botten, några bucklor till flänsar, fläckning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 211