TABURETT, jugend, 1920/30-tal.

352767. TABURETT, jugend, 1920/30-tal.

Stomme i betsad björk, övre delen klädd i skinn. Sits med broderad textil. Längd 58, bredd 27, höjd 47 cm.

Slitage. Mindre läderskador och textil skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 720