352585. SERVISDELAR, keramik, 51 delar, Nittsjö, 1900-tal.
13 assietter.
10 djupa tallrikar.
9 tekoppar med fat.
10 glöggmuggar.
5 skålar.
1 kruka
1 större fat.
1 krus.
1 kanna.
3 assietter med bottennagg. Tekopp med nagg. Flertal smärre glasyrbortfall. Bruksslitage. Repor.