352495. NILS EKSTRÖM. "Frösslundabäcken, vårvintern 1987", olja på duk, signerad.
60 x 37 cm.
Motivet enligt påskrift på spännramen beläget 2-3 km norr om Stenåsa kyrka.
Konstnären är sonson till "solmålaren" Per Ekström.
Ålders- och bruksslitage.