NILS EKSTRÖM. "Frösslundabäcken, vårvintern 1987", olja på duk, signerad.

352495. NILS EKSTRÖM. "Frösslundabäcken, vårvintern 1987", olja på duk, signerad.

60 x 37 cm.
Motivet enligt påskrift på spännramen beläget 2-3 km norr om Stenåsa kyrka.
Konstnären är sonson till "solmålaren" Per Ekström.

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

60 x 37 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 4 145