3519125. EN INDISK PAPIER MACHE-LAMPA.
1900-tal, föreställande jaktscener med tigrar, rådjur, björnar, vissa skrifter till basen 29cm höga exklusive skugga 42cm hög inklusive skugga.
allmänna märken och slitage, vissa förluster av dekoration, märken och slitage på skuggan, förlust av skärmens övre kant.