351855. BYRÅ, miniatyrutförande med skrivklaff, 1800-tal.
Fyra lådor exklusive de bakom klaffen.
Längd 27 cm.
Bredd 18 cm.
Höjd ca 40 cm.
Bruksslitage (ställvis hårt slitage), smärre skador, bakstycket med glipa samt spricka nedtill, träbeslag runt nyckelhål löst, röd fläck på översta delen av bakstycket.
Längd 27 cm.
Bredd 18 cm.
Höjd ca 40 cm.