BILJARDBORD, bordsmodell, med köer m m, 1900-tal.

351710. BILJARDBORD, bordsmodell, med köer m m, 1900-tal.

Längd 126, Bredd 73 cm.
Filtklädd spelyta.
Ställbara fötter i trä.
7 köer i trä; Längder mellan 67 och 115 cm.
17 kulor, därav 16 ljusa och 1 röd; Diam ca 2,5 cm.
7 trädockor (därav 1 röd) medföljer; Höjd 5 cm.

Ålders- och bruksslitage.
Ej fullständigt genomgånget.
1 lös detalj från kulbana (utkastare) medföljer, den andra saknas.
2 köer utan anslagstopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 126, Bredd 73 cm.
Filtklädd spelyta.
Ställbara fötter i trä.

Ålders- och bruksslitage.
Ej fullständigt genomgånget.
2 köer utan anslagstopp.

Antal besök: 1 356