STOLAR, 6 st, "Skrattstolar", Gustavianska, 1700-tal.

351514. STOLAR, 6 st, "Skrattstolar", Gustavianska, 1700-tal.

Rygg samt sits med pärlbård.
Rygg krönt med rosett.
Löstagbara sitsar.
Framben med fleuroner.
Rygghöjd 95 cm.

Åldersslitage.
Senare bemålning.
Klossade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygg samt sits med pärlbård.
Rygg krönt med rosett.
Löstagbara sitsar.
Framben med fleuroner.
Rygghöjd 95 cm.

Åldersslitage.
Senare bemålning.
Klossade.

Antal besök: 2 278