351346. SKRIN, Kina, 1800-tal.
Lackarbete med guldfärgad dekor av bl a figurscener. Lådinredning med olika fack samt sybehörsdelar i ben. En låda i sargen. Längd 37 centimeter.
Senare gångjärn. Fleralet delar med skador. Färgbrotfall samt sprickor.
Nycklar saknas.