SKRIN, Kina, 1800-tal.

SKRIN, Kina, 1800-tal.
351346. SKRIN, Kina, 1800-tal.

Lackarbete med guldfärgad dekor av bl a figurscener. Lådinredning med olika fack samt sybehörsdelar i ben. En låda i sargen. Längd 37 centimeter.

Senare gångjärn. Fleralet delar med skador. Färgbrotfall samt sprickor.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 792