SLAGBORD, bemålad fur, Allmoge, 1800-tal.

351050. SLAGBORD, bemålad fur, Allmoge, 1800-tal.

Två lådor under bordskivan.
Längd 110 -232 (uppfällningsbara skivor ca 55 samt 68 cm.) höjd 7g cm.

Bruksslitage, sprickor, repor, märken, skada på en av lådornas hörn. Lös bräda till ena uppfällningsskivan medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två lådor under bordskivan.

Antal besök: 1 492