FIGURINER, 3 st, LJUSSTAKE, porslin, Goebel, Tyskland.

350995. FIGURINER, 3 st, LJUSSTAKE, porslin, Goebel, Tyskland.

Figuriner i form av ängalmusikanter, delvis märkta Weihnacht. En av figurinerna även bordspingla. Ljusstakens längd ca 30 cm. Högsta figurinens höjd ca 16 cm.

Smärre slitage, en ängel möjligen tidigare speldos, samma ängel med invändigt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 907