URNA, Kina Kanton. 1800-talets slut.

35099. URNA, Kina Kanton. 1800-talets slut.

Polykrom dekor av figurscen. Höjd 22 cm.

Mynning med mindre krackelyrer samt hårspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 874