LARS NORRMAN. KONST, TRE DELAR.

3507027. LARS NORRMAN. KONST, TRE DELAR.

Blandteknik. Akvarell/blyerts.
Gestalt på gård. Signerad. Bildmått: ca 9,5 x 18 cm. Rammått: ca 28 x 32,5 cm.
Fält med åsna. Signerad.. Liknande mått.
Bymotiv. Signerad. Liknande mått.

Passepartout med fuktfläckar. Lättare ramslitage.

Lars Norrman (1915–1979)

Gör en kostnadsfri värdering!

Lars Norrman (1915–1979)

Antal besök: 362