FICKUR, silver, "Järnvägsur", 1900-talets början.

350633. FICKUR, silver, "Järnvägsur", 1900-talets början.

Dekor av ett lok på boettens. Märkt "Ancre 15 Rubis. Spiral Breguet. Lingre Droite. Eclips". Diameter 63 mm. Vikt 152 gram. Kedja med medaljong för fot av vit metall, längd 32 cm.

Slitage. Boetten intryck. Repor. Märken. Fungerar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 955