LOCKSKÅL, Kina, 18/1900-tal.

350288. LOCKSKÅL, Kina, 18/1900-tal.

Höjd, inklusive lock, 16 cm, lockets diameter 16cm.

Ålders samt bruksslitage, invändig spricka från tillverkningen, glasyrmiss på hundens fot, glasyravskav på hundens huvud.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 249