SALSSKÅP, rokoko, 1700-tal.

SALSSKÅP, rokoko, 1700-tal.
350096. SALSSKÅP, rokoko, 1700-tal.

Bröllopsskåp.
2-delat.
Intarsia med Smålandsstjärna.
Originallås samt nyckel.
Längd 162 cm
Bredd 48 cm
Höjd 218 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Senare beslag.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bröllopsskåp.
2-delat.
Intarsia med Smålandsstjärna.
Originallås samt nyckel.
Längd 162 cm
Bredd 48 cm
Höjd 218 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Senare beslag.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 2 084