SPEGEL, empiretyp, 1800-tal.

SPEGEL, empiretyp, 1800-tal.
34998. SPEGEL, empiretyp, 1800-tal.

Förgylld och bronserad. Dekor med bl.a fåglar, eklöv och fruktkorg. Höjd 173, bredd 77 cm.

Senare glas, förgyllning och bakstycke. Torrsprickor i spegelns övre del.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 859