LJUSKRONA, mässing och prismor, 1900-talets andra hälft, höjd 140 cm.

349960. LJUSKRONA, mässing och prismor, 1900-talets andra hälft, höjd 140 cm.

Ljuskrona med prismor i kristall. 15 ljuspunkter, 12 i nedre ringen samt 3 i den övre. 12 ljusarmar
Höjd 140, diameter 100 cm.

Smärre slitage, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 140, diameter 100 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 242