HARRY IVENS. RUBY RING designer design i solid silverpläterad finish.
349703. HARRY IVENS. RUBY RING designer design i solid silverpläterad finish.
Elegant damring från Harry Ivens, känd för högkvalitativa smycken och ädelstenar i mycket god kvalitet.
Tillverkad och stämplad i 925 silver, fast 585 = 14 karat gult guldpläterat.
Signerad för Harry Ivens
Ring med slät ringband, ringaxlar och ringhuvud är dekorerade med briljanta silverbågar, ringhuvud set med en oval fasetterad rubin på 0,95 ct.
Ringbandets innerdiameter 18,2 mm = ringstorlek 57.
Vikt 3,5 gram.
Signerad för Harry Ivens
Vikt 3,5 gram.