SÄNGGAVLAR, gustavianska, 17/1800-tal.

349620. SÄNGGAVLAR, gustavianska, 17/1800-tal.

Bredd 170 cm, längd 210 cm, total höjd 145 cm.

Sidogavlarna senare. Huvudgaveln med fläck. Slitage samt maskstungen. Krönet skadat och troligen senare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 044